पर्यटनमन्त्री भट्टराईको घोषणा : तीनकुने–गौशाला सडकमा सेकुवा पोल्न नदिइने७० वर्ष माथिका जेष्ठ नागरिकलाई हावई भाडामा ५० प्रतिशत छुट

काठमाडौं– संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक उड्डयनमन्त्री योगेश भट्टराईले तीनकुने–गौशाला सडकलाई अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल क्षेत्र घोषणा गर्ने बताएका छन् । मन्त्री भट्टराईले आफ्नो कार्ययोजनामा तीनकुने–गौशाला सडकमा खुला रुपमा सेकुवा बेच्न नदिने घोषणा गरेका छन् ।

कार्ययोजना सुनाउँदै मन्त्री भट्टराईले डक खण्डका अव्यवस्थित संरचना हटाएर सौन्दर्यकरण गर्ने उल्लेख गरेका छन् । ‘यो नेपालको प्रवेशद्वार हो, यसलाई अव्यवस्थित राख्नु हुँदैन,’ उनले भने । भट्टराईले पशुपतिनाथ मन्दिरस्थित विद्युतीय शवदाह गृहमा ५ वटा मेसिन थप गर्ने पनि उल्लेख गरेका छन् । जेष्ठ नागरिकलाई पशुपतिको चार वटै ढोकासम्म सहजै जान सक्ने गरि पुर्वाधार बनाउने पनि भट्टराईले बताए । यस्तै पशुपतिमा नियमित प्रसाद वितरणको वातावरण बनाउने, सन्ध्या आरती यु्ट्युबबाट प्रत्यक्ष प्रशारण गर्ने उनको योजना छ ।
यसैगरी मन्त्री भट्टराईले ७० वर्षभन्दा माथिका जेष्ठ नागरिकलाई हवाई भाडामा ५० प्रतिशत छुट दिने घोषणा गरेका छन् । सोमबार मन्त्रालयमा पत्रकार सम्मेलन गरी मन्त्री भट्टराईले यो घोषणा गरेका हुन् । कार्यक्रममा उनले त्रिभुवन अन्तर्रा्ष्ट्रिय विमानस्थलभित्र सम्माननीय उपाधी प्राप्तलाई मात्र सवारी साधनसहित प्रवेश दिइने बताए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्